Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prowadzimy sprawy rodzinne we Wrocławiu

Prawo rodzinne i opiekuńcze to bardzo rozbudowana gałąź prawa, która dotyczy stosunków pomiędzy członkami rodziny. Może chodzić na przykład o małżonków czy o rodziców i ich dzieci. To także dziedzina prawa, która zajmuje się rozstrzyganiem spraw adopcyjnych, jak również spraw dotyczących ograniczania lub odbierania praw rodzicielskich czy ustalania wysokości alimentów na dziecko, które musi płacić rodzic, z którym pociecha nie będzie mieszkać po rozwodzie. Typów spraw małżeńskich, rodzicielskich czy dotyczących adopcji jest naprawdę wiele, dlatego też po pomoc w tym zakresie warto udać się do prawdziwego specjalisty, jakim są nasi adwokaci rozwodowi i prawnicy rodzinni działający we Wrocławiu, którzy pomogą Ci odnaleźć się we wszystkich zawiłościach prawnych.
Specjaliści z naszej kancelarii oferują bardzo profesjonalne wsparcie na każdym etapie prowadzenia spraw wchodzących w zakres prawa opiekuńczego i rodzinnego. Zajmujemy się prowadzeniem spraw rozwodowych zarówno bez orzekania o winie, jak i ze wskazaniem osoby odpowiedzialnej za rozpad małżeństwa, Udzielamy profesjonalnego wsparcia na każdym etapie sprawy adopcyjnej oraz pomagamy w sprawach dotyczących ustalenia ojcostwa czy ograniczenia praw rodzicielskich dla jednego z rodziców. Nadzorujemy proces przyznawania alimentów dla byłego małżonka lub małżonki, alimentów na rodzica oraz dla dzieci po rozwodzie lub rozstaniu rodziców oraz zajmujemy się również profesjonalną pomocą przy podziale majątku, który jest bardzo często punktem spornym w przypadku spraw rozwodowych zarówno polubownych, jak i z orzekaniem winy. Swoje wsparcie oferujemy także przy ubieganiu się o wyższe alimenty lub wygaśnięcie obowiązku ich płacenia. Nasi adwokaci rodzinni z Wrocławia mogą w imieniu klientów także stworzyć i złożyć pozew o separację.

Sprawdzeni adwokaci rozwodowi

Wybierz wsparcie na każdym etapie spraw rodzinnych

Sprawy podlegające pod prawo opiekuńcze i rodzinne mogą być bardzo zawiłe i często trwają bardzo długo. Spowodowane jest to tym, że sąd chce zawsze jak najlepiej zapoznać się z danym postępowaniem i orzec decyzję, która będzie jak najlepsza dla wszystkich członków rodziny. Poziom złożoności takich spraw znacznie wzrasta, szczególnie gdy w grę wchodzi kwestia opieki nad dziećmi oraz przyznania alimentów o odpowiedniej wysokości, Sąd w takich sytuacjach pochyla się nad sprawami szczególnie uważnie, mając na względzie przede wszystkim dobro małoletnich, którzy są przedmiotem sporu między rodzicami. W większości tego typu spraw rodzinnych prowadzonych we Wrocławiu są w stanie pomóc adwokaci z naszej kancelarii.
Pamiętaj, że pomoc adwokata rodzinnego w każdej sprawie sądowej jest nieoceniona. Fachowa wiedza, doświadczenie oraz umiejętności prowadzenia nawet bardzo zawiłych spraw przyczynią się do szybszego rozwiązania sprawy i zakończenia jej w sposób, który będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. W przypadku postępowania prawnego, na przykład rozwodu z orzeczeniem o winie czy z podziałem majątku, należy być bardzo rozsądnym i odpowiedzialnym i zwracać uwagę na szczegóły. Dlatego nie warto ryzykować, że przegapi się istotną kwestię lub nie dopełni wszystkich ważnych formalności i najlepiej od samego początku korzystać z profesjonalnego wsparcia adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym i opiekuńczym, działającego we Wrocławiu.